
Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Chronographe Flyback 5200-1110-B52A
Choose title
Pucks & Timepieces Concierge
Price on Request
Contact Jeremy directly for pricing, condition details, and availability. Every transaction is personal — not a one-off sale.
Jeremy Gesicki · 608.440.8835 · jeremy@pucksandtimepieces.com
| BRAND | Blancpain |
| SERIES | Fifty Fathoms |
| MODEL NUMBER | 5200-1110-B52A |
| CONDITION | Contact for Enquiry |
| BOX/PAPERS | Contact for Enquiry |
| CASE MATERIAL | Stainless Steel |
| CASE SIZE | 43mm |
| CASE THICKNESS | 14.9mm |
| CRYSTAL | Sapphire with anti-reflective coating |
| BEZEL | Unidirectional rotating with ceramic insert and Liquidmetal hour-markers |
| MOVEMENT | Calibre F385, Automatic flyback chronograph, 5Hz, 37 jewels |
| POWER RESERVE | 50 hours |
| DIAL | Grey meteor with three recessed sub-dials, small seconds; date at 4:30 |
| BRACELET | Black sailcloth strap with stainless steel pin buckle |
| WATER RESISTANCE | 300m |
$0.00
